SIA "Uzvara-Lauks"

Viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem Latvijā ar spēcīgām saknēm un skaidru skatu nākotnē.

Par uzņēmumu

SIA “Uzvara-Lauks” ir dibināts 1995. gadā un aktīvi darbojas Bauskas novada Gailīšu pagastā. Šobrīd mēs esam viens no lielākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā.  

Ar pasaulē modernāko tehnikas vienību un jaunāko sējumu kopšanas tehnoloģiju palīdzību audzējam kviešus, rapsi, lauka pupas, zirņus, kā arī veicam augstas kvalitātes sēklas materiāla sagatavošanu un realizāciju Baltijas tirgū. 

Kopumā apsaimniekojam 6000 ha.

Inovāciju ieviešana

Nepārtraukti tirgū parādās jaunas laukaugu šķirnes, kā arī dažādi jauni augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļi. Tieši tādēļ, lai pārbaudītu, kāds mūsu apstākļos ir ieguvums no jaunu tehnoloģiju vai šķirņu ieviešanas saimniecībā, katru gadu ierīkojam izmēģinājumus ražošanas laukos. 

Graudu pirmsapstrāde

Pārtikas, lopbarības un pārstrādes vajadzībām paredzētos kviešus, rapsi, lauka pupas un sējas zirņus pieņemam, pārbaudām laboratorijā, attīrām un sagatavojam uzglabāšanai, izmantojot divas lieljaudas graudu kaltes. 

Graudu realizācija

Katru gadu nokultā raža tiek realizēta gan vietējā tirgū, gan tiek nodota eksportam. Pateicoties spēcīgajam loģistikas parkam mēs paši saviem spēkiem spējam pie piegādāt pārdotos graudus un sēklas materiālu saviem sadarbības partneriem 

Labos apstākļos nokuļam

0
tonnas dienā

Kaltēšanas līniju jauda

0
Tonnas stundā

Graudu uzglabāšanas kapacitāte

0
tonnas

Neliels ieskats mūsu vēsturē

1947. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Sainiecības pirmsākumi

Saimniecības pirmsākumi sniedzas tālajā 1947. gadā, kad 16. maijā 7 laukstrādnieku ģimenes parakstīja kolhoza dibināšanas protokolu. Pēc kolhoza dibināšanas tā pārvaldībā bija 186 ha zemes, 6 zirgi un 3 govis. Laikam ejot, kolhozs attīstījās un kļuva par vienu no tā laika paraugsaimniecībām.

1995. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Tiek dibināts SIA "Uzvara-Lauks"

1995. gada 16. janvārī uz kādreizējā kolhoza "Uzvara" bāzes tika dibināta saimniecība SIA "Uzvara-Lauks". Dibināšanas brīdī saimniecība apsaimniekoja 2312 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes. 

2000. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Pieaug apsaimniekotā platība

Laika posmā no uzņēmuma dibināšanas līdz 2000. gadam saimniecības apsaimniekotās platības ir pieaugušas līdz 3931 ha. 

2008. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Apsaimniekotās platības pieaug

SIA "Uzvara-Lauks" 2008. gadā apsaimniekoja 5600 ha. Šajā laikā saimniecībā jau izmantoja Latvijā modernāko traktortehniku un augsnes apstrādes agregātus. 

2017. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Viesnīcas atklāšana

Ieguldot tūrisma nozares attīstībā, atpūtas kompleksā "Miķelis" tika uzcelta jauna, skaista un moderna viesnīca apmeklētāju izguldīšanai.

2019. - 2020. gads
SIA "Uzvara-Lauks" vēsture
Tūrisma aktivitāšu veicināšana

Tūrisma aktivitātes veicināšanai tika realizēti ES atbalsta projekti. Projektu ietvaros atpūtas kompleksā "Miķelis" tika veikta teritorijas infrastruktūras uzlabošana, bērnu rotaļu laukuma izveide, nojumes būvniecība kā arī pontonu laipas un trepju uzstādīšana. 

Jūnijs 2021
Uzvara-lauks vēsture
Tiek atjaunota sēklas materiāla sagatavošanas līnija

Piesaistot ES atbalsta projekta līdzekļus pirms 2021. gada ražas novākšanas sezonas tika atklāta mūsu jaunā sēklas materiāla sagatavošanas līnija. Kopš tā brīža mēs esam spējīgi tirgum piedāvāt augstākās kvalitātes sēklas materiālu, un jau pirmajā jaunās līnijas izmantošanas gadā mēs sagatavojām aptuveni 5000 t sēklas materiāla. 

Mūsu komanda

Arnis Vējš

Valdes priekšsēdētājs

Agris Mustermanis

Valdes priekšsēdētāja vietnieks

Armands Štraumanis

Galvenais inženieris

Sergejs Kataņenko

Galvenais agronoms

Rihards Berķis

Agronoms

Dāvis Jāņkalns

Agronoms

Kaspars Inapis

Sēklas materiāla sagatavošanas līnijas vadītājs

Uldis Borkovskis

Kaltes vadītājs

Juris Butkus

Noliktavas pārzinis

Lai gan domājot par ilgtspējīgu uzņēmuma darbību, prātā nāk ideja par attieksmi pret vidi un sabiedrību, mēs apzināmies, ka ilgtspēja sākas jau uzņēmuma iekšienē ar darbiniekiem. Šobrīd pie mums strādā ap 100 augsti kvalificētiem darbiniekiem, kas ir mūsu uzņēmuma virzītājspēks.

Sadarbības partneri

SIA “Uzvara-Lauks” pastāvēšanas laikā uzņēmumam ir izveidojušās stabilas attiecības ar nozares vadošajiem uzņēmumiem,

Kā vienus no stabilākajiem partneriem augu aizsardzības līdzekļu piegādē var nosaukt SIA “Augu aizsardzības serviss”, SIA “Agrochema Latvia”, SIA “Linas Agro”, SIA “Scandagra Latvija”; minerālmēslu piegādē stabili sadarbības partneri jau vairākus gadus ir SIA “Agrochema”, jaunas graudaugušķirnes un rapša sēklas pēdējos gados piegādā firma SIA „Cers”, “Stendes šķirnes sēklu stacija”, SIA “SW Seed”, LPKS “LATRAPS”. 

Pēdējos gados jaunākā lauksaimniecības tehnika iegādāta, kā arī saņemta izmēģinājumiem, no tādiem uzņēmumiem kā SIA “Amazone”, SIA “Stokker agritech”, UAB “Ivabalte” un SIA “Baltic Agro”.